Drager Alcotest 7000

Popularność alkomatów osobistych rośnie. Pozwala to skutecznie zwiększyć bezpieczeństwo na drogach oraz w zakładach pracy. Urządzenia marki Drager słyną z tego, że działają błyskawicznie, są proste w obsłudze i higieniczne, co pozwala na komfortowe korzystanie z nich w każdych warunkach. Wyniki testów są bardzo precyzyjne.

Zastosowanie nowoczesnych alkomatów Drager

Z alkomatów można korzystać w wielu przypadkach. Prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu może być wykroczeniem lub przestępstwem. Wykonywanie pracy po spożyciu, szczególnie z zastosowaniem ciężkiego sprzętu budowlanego lub przemysłowego stwarza zagrożenie dla innych pracowników oraz mienia pracodawcy. Alkomaty wykorzystywane są jako szybkie i nieinwazyjne urządzenie kontrolne, dzięki któremu można stwierdzić trzeźwość pracownika lub kierowcy.

Najważniejsze zalety alkomatów Drager

Wysokiej jakości alkomaty Drager są precyzyjne i dokładne. Działają w każdych warunkach pogodowych. Wynik można uzyskać już po chwili, dzięki czemu nie trzeba przerywać pracy na długo. Urządzenia nie wymagają częstej kalibracji – wystarczy zrobić to raz rocznie. Bardziej zaawansowane modele, na przykład Alcotest 7000, wykorzystują dwie metody sprawdzania, czy w wydychanym powietrzu znajduje się alkohol. Sprawia to, że ryzyko pomyłki jest w zasadzie zerowe. Dzięki wysokim wartościom granicznym detekcji alkoholu urządzenia firmy Drager są niezwykle precyzyjne i skuteczne.

Jaki alkomat Drager wybrać?

Alkomaty firmy Drager dostępne są w różnych wersjach. Najmniejsze z nich z serii Alcotest 4000 to urządzenia kieszonkowe, idealne dla kierowców, którzy chcą sprawdzić, czy mogą już wsiąść za kierownicę. W punktach kontrolnych na przykład firmowych portierniach, można używać urządzenia Alcotest 5000, które pozwala na wykonywanie wielu testów w krótkim czasie. Pracodawcy, którzy chcą uzyskać większą precyzję pomiarów i stuprocentową pewność powinni sięgnąć po Alcotest 6000. To urządzenie, które jest proste i intuicyjne w obsłudze, a jego wyniki cechują się wysokim poziomem precyzji i dokładnością.