alkomat samochodowy

Okres wakacyjny sprzyja dalekim wyjazdom. Wielu Polaków decyduje się nie tylko na podróże po Polsce, ale również po innych krajach. Do każdego wyjazdu należy się odpowiednio przygotować. Wszystko po to, aby zadbać o bezpieczną podróż oraz jej wysoki komfort. Jak przygotować się do takiego wyjazdu?

Zapoznaj się z lokalnymi przepisami

Podstawą jest odpowiednie zapoznanie się z przepisami miejsca, do którego się wyjeżdża. Prawo w innych krajach europejskich może znacznie różnić się od tego w Polsce. Dotyczy to m.in. obowiązkowego wyposażenia samochodu oraz limitów dotyczących zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu. Poza przepisami sprawdź dostępne drogi, ich jakość oraz miejsca dłuższego postoju. Wszystko po to, aby być przygotowanym na różnego rodzaju sytuacje.

Alkomat i inne wyposażenie

Kompletując wyposażenie auta na wyjazd, warto postawić na alkomat samochodowy. To małe urządzenie pozwoli Ci szybko i sprawnie sprawdzić stan trzeźwości. Wszystko po to, aby zwiększyć bezpieczeństwo podróży. Jeżeli dzień po spożyciu alkoholu wynik badania pozwala Ci na jazdę, jednak nie czujesz się pewnie, to zrezygnuj z podróży. Wśród podstawowego wyposażenia powinny znajdować się też kamizelki odblaskowe dla wszystkich podróżujących oraz mapy papierowe. Te ostatnie sprawdzą się wtedy, gdy zawiodą urządzenia elektroniczne i GPS. Oczywiście nie zapomnij o ładowarce samochodowej, dzięki czemu nie spotka Cię problem rozładowanego telefonu.

Alkomaty osobiste w ofercie Bean

W ofercie sklepu Bean znajdziesz szeroki wybór wysokiej jakości alkomatów osobistych. Razem z nami przygotujesz się do podróży oraz zadbasz o jej bezpieczeństwo. Wpływ na skuteczność działania alkomatów ma ich właściwa eksploatacja. W związku z tym zadbaj o ich kalibrację zgodnie z wytycznymi producenta. Posiadanie alkomatu samochodowego rekomenduje się każdemu kierowcy. Dzięki temu zawsze będzie przygotowany na sprawdzenie swojego stanu trzeźwości i zrezygnuje z jazdy wtedy, gdy będzie to przeciwwskazane.