kalibracja alkomatów

Kalibracja alkomatu to obowiązek każdego właściciela, jeżeli zależy mu na bezpieczeństwie i dokładnych wynikach. Wiele osób zastanawia się nad tym, czy we własnym zakresie można skalibrować alkomat i uniknąć kosztów związanych z tego typu usługą. Kalibracja alkomatu powinna być wykonywana przez specjalistów, aby zachować funkcjonalność urządzenia i pożądaną dokładność pomiarów.

Czy to w ogóle możliwe?

Oczywiście wykonanie kalibracji we własnym zakresie jest możliwe, jednak wymaga to odpowiedniego przygotowania merytorycznego, doświadczenia i posiadania specjalistycznego sprzętu. Oczywiście mało kto decyduje się na jego zakup, dlatego zdecydowanie rozsądniejszym, bezpieczniejszym i tańszym wyborem jest skorzystanie z usługi kalibracji alkomatu. Swój alkomat warto powierzyć specjalistom. Zdecydowanie odradzamy wykonywanie kalibracji we własnym zakresie, ponieważ może to negatywnie wpłynąć na dokładność pomiarów i zmniejszyć bezpieczeństwo użytkownika, a także innych uczestników ruchu drogowego.

Dlaczego kalibracja jest tak ważna?

Odpowiednio przeprowadzona kalibracja alkomatu ma kluczowy wpływ na jego działanie. W trakcie tego procesu sprawdza się ustawienia sensora, a także przygotowuje alkomat do dalszej pracy. Standardowo kalibrację wykonuje się raz w roku lub po określonej liczbie wykonanych pomiarów. Wybrane urządzenia mają różne wytyczne w tym zakresie, dlatego warto się z tym zapoznać. Błędnie wykonana kalibracja może sprawić, że sprzęt nie będzie nadawał się do użytku. Nawet małe błędy w pomiarach mogą skutkować poważnymi konsekwencjami, dlatego korzystaj tylko ze sprawdzonych i skalibrowanych alkomatów.

Historia ich eksploatacji powinna być Ci znana. W związku z tym odradza się również zakup alkomatów z rynku wtórnego, ponieważ nigdy nie ma się gwarancji co do tego, czy były odpowiednio eksploatowane i kalibrowane. Jeżeli musisz skalibrować alkomat, to zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z naszym zespołem. Profesjonaliści zajmą się Twoim urządzeniem i zadbają o jego prawidłowe działanie.