Prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu to sytuacja, która stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia i życia kierowcy, współpasażerów oraz innych uczestników ruchu drogowego. Dbałość o bezpieczeństwo poprzez sprawdzenie gotowości do prowadzenia pojazdu jest niezwykle istotna, dlatego wielu kierowców decyduje się na zakup własnego alkomatu. Jego stosowanie gwarantuje odpowiedzialne uczestniczenie w ruchu drogowym i brak ryzyka związanego z prowadzeniem pojazdu pod wpływem alkoholu. Na rynku dostępna jest szeroka gama alkomatów osobistych przeznaczonych do prywatnych zastosowań. Jaki alkomat do samochodu kupić? Gdzie kupić wysokiej jakości urządzenia do pomiaru zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu? Podpowiadamy!

W artykule znajdziesz informacje na temat:

Dopuszczalna zawartość alkoholu we krwi

Obowiązujące w Polsce przepisy dopuszczają do prowadzenia pojazdów osoby o zawartości alkoholu do 0,2 promila, co jest równoważne z 0,1 mg w 1 litrze wydychanego powietrza. Przekroczenie tej wartości wiąże się z popełnieniem wykroczenia w przypadku wartości od 0,2 do 0,5 promila lub przestępstwa w przypadku zawartości alkoholu we krwi powyżej 0,5 promila. Obie te sytuacje niosą za sobą poważne konsekwencje, takie jak grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów na określonych okres czasu czy nawet kara pozbawienia wolności do dwóch lat. Prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu to także niezwykle niebezpieczna sytuacja, w której zarówno kierowca, jak i inni uczestnicy ruchu drogowego narażeni są na utratę zdrowia lub życia.

Specjalistyczny alkomat do samochodu

Jazda pod wpływem alkoholu jest niezwykle niebezpieczna i zabroniona przez polskie prawo, dlatego dobrym rozwiązaniem dla wszystkich kierowców jest posiadanie w swoim samochodzie specjalistycznego urządzenia do sprawdzenia zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu. Wysokiej jakości alkomaty do samochodu są niezwykle pomocne w zachowaniu bezpieczeństwa na drogach – pozwalają na samodzielne sprawdzenie swojej gotowości do prowadzenia pojazdu przed rozpoczęciem podróży. Przekłada się to na podejmowanie odpowiedzialnych decyzji oraz uniknięcie wielu niebezpiecznych i nieprzyjemnych sytuacji związanych z prowadzeniem pojazdu pod wpływem alkoholu.

W celu zapewnienia wysokiej jakości odczytów i pewności wskazań warto wybierać alkomat do samochodu z sensorem elektrochemicznym. Stanowią one specjalistyczne rozwiązanie wybierane przez służby mundurowe, instytucje publiczne i firmy na całym świecie. Alkomat elektrochemiczny powodzeniem sprawdzi się także podczas zastosowań prywatnych – do sprawdzenia trzeźwości przed prowadzeniem pojazdu, kiedy istnieje ryzyko obecności alkoholu we organizmie.

Elektrochemiczny alkomat do samochodu – jaki wybrać?

Znajdujące się na rynku sklepy oferują szeroką gamę urządzeń przeznaczonych do pomiaru trzeźwości przy zastosowaniach prywatnych. Decydując się na wybór odpowiedniego alkomatu warto sięgać po dokładne i precyzyjne alkomaty osobiste, które oferowane są przez renomowanych producentów tego rodzaju urządzeń elektrochemicznych. Jednym z takich rozwiązań są alkomaty Alcofind, które są na rynku od wielu lat. Ich wybór to gwarancja dbałości o wysoką jakość i wysokich parametrów technicznych produkowanych alkomatów.

Alkomat elektrochemiczny Alcofind to dokładne i precyzyjne urządzenia do pomiaru alkoholu w wydychanym powietrzu Alcofind to renomowana marka alkomatów osobistych, która zajmuje się produkcją jednych z najlepszych pod względem technicznym i eksploatacyjnym alkomatów elektrochemicznych do użytku osobistego. Produkowane przez markę produkty charakteryzują się jakością wykonania i wytrzymałością. Pozwalają one na szybki pomiar zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu oraz uzyskiwanie dokładnych wyników o wysokiej powtarzalności.

Alkomaty AlcoFind to szeroka gama produktów, która obejmuje urządzenia elektrochemiczne o zróżnicowanej konstrukcji i parametrach. Do jednych z ciekawszych propozycji można zaliczyć produkty, takie jak alkomat ALCOFIND Expert, alkomat ALCOFIND Polaris oraz alkomat AlcoDIgital AD-10. Ze względu na możliwość przeprowadzania szybkich i niezwykle dokładnych pomiarów, stanowią one produkty chętnie wybierane przez użytkowników. Zakup produktów, takich jak alkomat ALCOFIND Expert, alkomat ALCOFIND Polaris lub alkomat AlcoDIgital AD-10 to gwarancja uzyskania wysokiej jakości urządzenia o trwałej konstrukcji odpornej na wstrząsy i uderzenia. Pozwala to na uzyskanie długiej i bezproblemowej eksploatacji zakupionych alkomatów elektrochemicznych.

Gdzie kupić alkomat?

Alkomaty osobiste oferowane przez producenta ALCOFIND, takie jak alkomat ALCOFIND Expert, alkomat ALCOFIND Polaris, alkomat AlcoDIgital AD-10 i wiele innych dostępne są w ofercie naszego serwisu BEAN. Oferowane przez nas produkty to wysokiej jakości rozwiązania technologiczne, które charakteryzują się doskonałymi właściwościami. Pozwalają one na uzyskiwanie pomiarów zwartości alkoholu w wydychanym powietrzu o wysokiej dokładności, precyzji i powtarzalności. Ich zastosowanie to gwarancja wysokiej wytrzymałości, trwałości i długiego czasu możliwej eksploatacji urządzenia. Alkomaty elektrochemiczne ALCOFIND dostępne w naszej ofercie to dobry wybór w korzystnej cenie.