Alkomaty Drager znane są z ze swojej niezawodności, solidnej konstrukcji oraz zawsze precyzyjnych pomiarów. Jeżeli poszukujesz urządzenia do zastosowań prywatnych lub do firmy, produkty tej marki są doskonałym wyborem. W dzisiejszym artykule prezentujemy kilka najpopularniejszych alkomatów Drager. Przedstawimy też ich liczne zalety.

Czy alkomat jest potrzebny

Wiele osób zastanawia się, po co w ogóle korzystać z alkomatu. Cóż prawda jest taka, iż sytuacji, w których urządzenie to Ci się przyda, możesz napotkać więcej, niż myślisz. Dzięki niemu możesz zawsze mieć pewność co do swojego stanu trzeźwości.

Natomiast jeżeli prowadzisz własną firmę lub jesteś odpowiedzialny za bezpieczeństwo pracowników, takie urządzenie może okazać się niezbędne. W przypadku uzasadnionych podejrzeń będziesz mógł przebadać pracownika i mieć pewność co do jego stanu.

Alkomat Drager 3820

Jeżeli szukasz urządzenia do użytku osobistego, to z pewnością zainteresuje Cię alkomat Drager 3820. Jest to kompaktowe urządzenie, które z łatwością zmieści się w torebce, plecaku czy też schowku samochodowym. Alkomat ten w bardzo krótkim czasie jest gotowy do wykonania pomiaru, a jego obsługa jest intuicyjna i nieskomplikowana. Nad precyzją badania czuwa elektrochemiczny sensor, spełniający wszystkie obowiązujące normy przewidziane dla tego rodzaju urządzeń.

Do najważniejszych zalet tego alkomatu należą:

 • profesjonalny sensor elektrochemiczny 1/4″ DrägerSensor,
 • zakres pomiarowy 0,00-2,50 mg/L (0,00-5,00 ‰),
 • rozdzielczość wskazań 0,01 ‰ do 2 miejsc po przecinku,
 • polskie menu (możliwość zmiany języka),
 • pamięć 10 ostatnich testów.

Alkomat Drager 6820

To niezawodne urządzenie jest stosowane między innymi przez policję w kilku krajach. Materiały, z których model ten jest wykonany, są wysokiej jakości. Dotyczy to także znajdujących się wewnątrz komponentów. Elementy elektroniczne, takie jak sensor elektrochemiczny zamknięte są w solidnej obudowie odpornej na działanie wody. Obudowa chroni też przed wnikaniem pyłu i innych zabrudzeń. Dzięki temu alkomat może być stosowany nawet w bardzo trudnych warunkach takich jak place budowy. Dobrze sprawdza się do kontrolowania kierowców zawodowych.

Alkomat Drager 6820 wyposażony został w wiele ciekawych opcji zwiększających funkcjonalność. Jego podstawowe zalety to:

 • pamięć do 5000 ostatnich pomiarów z informacją o dacie i czasie wykonania,
 • złącze optyczne pozwalające na bezprzewodową pracę z drukarką Drager Mobile Printer,
 • czytelny graficzny wyświetlacz z podświetleniem,
 • możliwość podłączenia do komputera przez USB,
 • możliwość wykonania nawet 1000 pomiarów na jednym komplecie baterii.

Jest to godne polecenia urządzenie, które za każdym razem w bardzo precyzyjny sposób dokona pomiaru poziomu alkoholu w wydychanym powietrzu badanej osoby.

Alkomat Drager 5000

Ten znakomity model to propozycja dla służb mundurowych, przedsiębiorstw oraz różnego rodzaju instytucji. Urządzenie doskonale nadaje się do przesiewowego badania dużej ilości osób. W ciągu dwóch sekund alkomat jest w stanie określić czy dana osoba jest, czy też nie pod wpływem alkoholu. Gdy organizujesz imprezy masowe, prowadzisz firmę transportową lub zależy Ci na szybkim przebadaniu podejrzanie zachowujących się pracowników, alkomat Drager 5000 jest idealnym rozwiązaniem.

To urządzenie charakteryzuje się solidną i bardzo wytrzymałą konstrukcją. Alkomat ten zapewnia też wiele ciekawych funkcji. Najważniejsze jego zalety to:

 • zakres pomiarowy 0,00 – 4,00 ‰,
 • dokładność pomiaru na poziomie +/- 0,050 ‰,
 • temperatura pracy: -15°C do +50°C,
 • dioda LED uzupełniająca wskazania na wyświetlaczu,
 • sygnalizacja dźwiękowa na początku oraz na końcu wykonywania pomiaru.

Jest to praktyczne, wydajne i szybkie w działaniu urządzenie, które może pomóc zweryfikować stan trzeźwości dużej liczby osób w bardzo krótkim czasie.

Alkomat Drager 5820

Ostatnia nasza propozycja, to tak zwany alkomat przemysłowy, który skierowany jest to służb mundurowych oraz instytucji. Alkomat Drager 5820 został wyposażony w profesjonalny sensor elektrochemiczny 1/4 ″, dokonujący pomiaru już w dwie sekundy. Jest on bardzo szybki, co przekłada się na jego wysoką wydajność. Dużym plusem jest bateria alkaliczna, pozwalająca na przeprowadzenie około 1500 pomiarów bez potrzeby ładowania.

W małej i eleganckiej obudowie znajduje się system elektroniczny o wielu ciekawych opcjach, takich jak:

 • zakres pomiarowy 0,00-2,50 mg/L (0,00-5,00 ‰),
 • rozdzielczość wskazań 0,01 ‰ do 2 miejsc po przecinku,
 • pamięć 100 ostatnich testów,
 • sygnalizacja uszkodzenia sensora,
 • dioda LED uzupełniająca wskazania na wyświetlaczu.

Jak widać alkomaty Drager, dostępne są w wielu wersjach i rodzajach. Dzięki temu z pewnością znajdziesz model najbardziej odpowiedni do zadań, jakie planujesz przy jego pomocy wykonywać. Pamiętaj, że są to urządzenia wyjątkowo precyzyjne i przeznaczone do stosowania we wszelkiego rodzaju warunkach atmosferycznych. Nie ma zatem na co czekać, spraw sobie alkomat Drager już dziś!