Zakup drogiego alkomatu nie jest niczym skomplikowanym. Istnieje wiele firm zajmujących się produkcją alkomatów, które – za duże pieniądze – sprzedadzą sprzęt o niskiej dokładności. Prawdziwym wyczynem jest zakup urządzeń, które wyróżniają się niezawodnością, dokładnością i powtarzalnością wyników. Dzięki nim można wyjeżdżać w trasę ze spokojnym sumieniem. Oto lista firm, które mogą poszczycić się naprawdę dobrymi modelami alkomatów.

W artykule znajdziesz informacje na temat:

Alkomaty Drager

Firma Drager jest znana z produkcji alkomatów wyróżniających się niską ceną, niezawodnością i – co najważniejsze – precyzją. Są to urządzenia przeznaczone zarówno do użytku indywidualnego, jak i instytucjonalnego. Model oznaczony numerem 5000 sprawdzi się przede wszystkim tam, gdzie konieczne jest szybkie przebadanie dużej grupy osób. Z kolei model 3820 łączy w sobie wydajność i niską cenę, dzięki czemu idealnie sprawdzi się w każdym gospodarstwie domowym. Mało tego – urządzenie to posiada dopracowany, policyjny sensor elektrochemiczny, który pokaże dokładnie ten sam wynik co alkomaty instytucjonalne. Zaletą tego narzędzia pomiarowego jest też pojemna bateria, która umożliwia wykonanie setek pomiarów.

Alkomaty AlcoFind

Alkomaty sygnowane marką AlcoFind już od lat budzą uznanie wśród wielu użytkowników indywidualnych. Wyróżniają się one niewielkimi, kompaktowymi rozmiarami, dużą dokładnością i świetnym stosunkiem jakości do ceny. Tak jest chociażby w przypadku alkomatu AF 35 Premium, który wyróżnia się najwyższą dokładnością, a także modelu Expert, który cieszy się niekwestionowaną sympatią wśród użytkowników. Z kolei jeśli chodzi o korzystną cenę, to na tym polu liderem jest model AF 35, który – choć tani – zapewnia optymalną szybkość pomiaru i optymalną dokładność. Co więcej, alkomaty tej marki są idealną propozycją dla tych osób, które cenią sobie niezawodność i trwałość, gdyż zamknięto je w mocnej, odpornej na oddziaływania zewnętrzne obudowie.

Alkomaty AlcoDigital

Modele oferowane przez firmę AlcoDigital należą do jednych z najlepszych w swej klasie. Mało tego – są one wybierane zarówno przez klientów instytucjonalnych jak i indywidualnych. Cechą szczególną tych modeli jest ich niekwestionowana szybkość pomiaru. Co więcej, nie ma ona wpływu na dokładność uzyskanego wyniku, dzięki czemu alkomaty tej firmy zadowolą nawet najbardziej wymagających odbiorców. Ciekawą propozycja jest np. model One, który jest wręcz stworzony dla klienta indywidualnego. Wyposażono go w dokładnie te same sensory, z jakich korzysta m.in. Policja. W skład oferty tej marki wchodzą również modele z serii P, w tym niezawodny i sprawdzony P100. Jest to sprzęt, który poda dokładny wynik już po 1 – 2 sekundach od wykonania badania. Co więcej, jest on też dostępny w bardzo korzystnej cenie.

Alkomaty Lifeloc

Urządzenia dostarczane przez amerykańska firmę Lifeloc należą do ścisłej czołówki rozwiązań tej klasy. Producent wyposażył je w pojedynczy sensor elektrochemiczny, który oferuje wysoką dokładność i powtarzalność pomiaru. Alkomaty tej marki potrzebują zaledwie jednej sekundy, by móc wygenerować rzetelny wynik. Mocną stroną tych urządzeń jest też ich niewielki rozmiar, dzięki któremu z łatwością mieszczą się one nawet w niewielkiej kieszeni. Od razu należy podkreślić, że te profesjonalne urządzenia pomiarowe są stworzone głównie dla służb, które potrzebują sprzętu zdolnego do wykonywania nawet kilkuset pomiarów dziennie .Modele proponowane przez tego producenta wyróżniają się niezwykłą prostotą obsługi. Ich interfejs ogranicza się do zaledwie kilku funkcjonalnych przycisków, które pozwalają na szybką automatyzację dużej liczby pomiarów i to w stosunkowo niewielkiej jednostce czasu.

Alkotop Plus

Modele alkomatów sygnowane marką Alkotop Plus, to sprzęt przeznaczony dla najbardziej wymagających użytkowników. Nic więc dziwnego, że korzysta z nich głównie Policja, służby porządkowe, a także zakładowe formacje. Model ten wyróżnia się bardzo dużą dokładnością, niezawodnością i funkcją pracy w dwóch trybach: ustnikowym i bezustnikowym. Sercem alkomatu jest sprawdzony, elektrochemiczny sensor produkcji brytyjskiej. Urządzenie zapewnia bardzo szeroki zakres pomiarowy, który oscyluje pomiędzy 0.000 a 4.500 mg/L. Co więcej, wyposażono je w licznik wykonanych pomiarów, obszerną pamięć wewnętrzną (do 28 tysięcy wyników), a także w funkcjonalny interfejs, który wskazuje aktualny stan alkomatu i jego sensora. Istotnym udogodnieniem jest też obecność kamery, za pomocą której można szybko zarejestrować twarz osoby badanej. Całość zamknięta jest w trwałej obudowie, w której znalazło się też miejsce dla pojemnego źródła zasilania.

Podsumowując, powyższe alkomaty to przykład rozwiązań, które zostały wręcz stworzone na potrzeby konkretnych grup użytkowników. Co ważne – niezależnie od ich zastosowania – oferują one praktycznie tą samą dokładność i powtarzalność uzyskanych wyników pomiarów.