Każdy kto kupuje alkomat po raz pierwszy, ma w głowie wiele pytań odnośnie tego jaki produkt wybrać. Przy wyborze należy przede wszystkim wziąć pod uwagę do jakich celów będzie on używany, jakim budżetem dysponujemy oraz ile odczytów planujemy nim wykonywać. Należy pamiętać, aby korzystać tylko z alkomatów wysokiej jakości. Będzie to gwarancją dokładnych odczytów. Inną ważną rzeczą jest technologia wykonania czujnika. Najlepszymi czujnikami są te wykonywane w nowej technologii, czyli czujniki elektrochemiczne. Z tekstu poniżej dowiecie się jaki alkomat do 300 złotych wybrać, aby się nie zawieść.

W artykule znajdziesz informacje na temat:

 • Alkomat AlcoDigital A-110
 • Alkomat AlcoFind EXPERT
 • Alkomat AlkoSmart Beta
 • Alkomat EasyGO EC
 • Alkomat AlcoDigital A-110

  Alkomaty z tej serii są jednymi z najczęściej wybieranych, zarówno przez klientów indywidualnych jak i instytucje. Jest to zasługa wysokiej rozdzielczości wskazań przy stosunkowo niskiej cenie. Są przede wszystkim szybkie oraz bardzo dokładne. Ten konkretny alkomat jest nowszą wersją modelu A-100. Sprawdzona już konstrukcja została jeszcze bardziej dopracowana. Wyposażony jest w elektrochemiczny sensor, który gwarantuje pomiar wysokiej jakości. Zdecydowaną zaletą tego modelu jest możliwość automatycznego wyłączania się wtedy, gdy urządzenie nie jest używane. Oprócz tego dostajemy informację, gdy akumulator w alkomacie jest bliski rozładowania. Dzięki temu oszczędzamy na jego ładowaniu. Alkomat alcoDigital A-110 posiada również tryb diagnostyki sensora. Urządzenie samo informuje kiedy powinno być poddane kalibracji. Z pewnością plusem jest jego wygląd i smukłe wymiary, dzięki czemu jest łatwy w użyciu. Do alkomatu dołączonych jest 5 ustników, wielorazowego użytku. Jest to opcja dla ludzi, którzy poszukują trwałego i mobilnego urządzenia w przystępnej cenie.

  Przeczyj więcej o modelu tutaj: AlcoDigital A-110

  Alkomat AlcoFind EXPERT

  Alkomat osobisty polecany do użytku codziennego. Jest mały, poręczny i bez problemu mieści się w kieszeni. Podobnie jak poprzedni, zawiera sensor elektrochemiczny, który pozwala na niezawodne działanie i precyzyjny pomiar. Alkomat AlcoFind EXPERT posiada duży zakres pomiarowy, który dochodzi do 4 promili. Wyposażony jest w wbudowaną pamięć, dzięki której nasze ostatnio wykonane wyniki są w pełni zabezpieczone. Posiada sygnalizację dźwiękową, która uruchamia się na początku oraz na końcu pomiaru. Dodatkowo urządzenie sygnalizuje o rozładowaniu baterii czy uszkodzeniu sensora. Alkomat wyłącza się automatycznie po zaledwie 3 minutach bezczynności. W zestawie z alkomatem mamy również 6 ustników oraz etui na urządzenie, które będzie chronić przed różnymi czynnikami mechanicznymi. Jest to dobry wybór, jeśli interesuje nas alkomat do 300 złotych.

  Przeczyj więcej o modelu tutaj: AlcoFind EXPERT

  Alkomat AlkoSmart Beta

  Jest to elektrochemiczny alkomat wysokiej klasy, który przeznaczony jest dla klientów indywidualnych z wysokimi oczekiwaniami. Wynika to z zastosowania zaawansowanej technologii, która jest gwarancją dużej dokładności niezależnie od sytuacji. Sensor typu PRO S zachwyci nawet wymagających użytkowników. Pomiar jest bardzo prosty i intuicyjny. Wykonamy go w kilka sekund jedynie za pomocą jednego przycisku. Wynik można łatwo odczytać, ponieważ alkomat alkoSmart Beta wyposażony jest w duży oraz czytelny wyświetlacz. Z pewnością na tle innych wyróżnia go bardzo elegancki wygląd. Bez problemu możemy schować go do kieszeni czy torebki. Alkomat jest zasilany bateriami alkaicznymi typu AA. Do sensora dodana jest platyna, która sprawia, że wyniki są bardzo dokładne i powtarzalne. Dodatkowo wyklucza wpływ spożytych pokarmów na wynik badania. Żadne gumy czy cukierki nie są w stanie przekłamać pomiaru.

  Przeczyj więcej o modelu tutaj: AlkoSmart Beta

  Alkomat EasyGO EC

  Ten wybór jest świetny jeśli szukamy alkomatu do użytku domowego. Mimo niskiej ceny jest wyjątkowo kompaktowy i precyzyjny. Jak wiadomo, sensor jest najważniejszym elementem urządzenia. Alkomat EasyGO EC wyposażony jest w sensor elektrochemiczny typu EC, pozwalający na dokładne i powtarzalne wyniki. Oprócz tego zapewnia długą żywotność oraz niezawodne działanie przy odpowiednim serwisowaniu i oczywiście kalibrowaniu. Pozwala na pomiar do 4 promili alkoholu w wydychanym powietrzu. Oprócz tego posiada licznik pomiarów, który pamięta 10 wykonanych ostatnio badań. Plusem jest podświetlany wyświetlacz, dzięki czemu możemy odczytać wynik nawet gdy wokół panuje ciemność. Wykonany jest z materiałów wysokiej jakości, co powoduje, że jest wyjątkowo trwały. Urządzenie działa w trybie automatycznym, kontroluje stan baterii a także wysyła sygnał w przypadku uszkodzenia sensora. Jeśli zależy nam na szybkim urządzeniu a do tego atrakcyjnym pod względem wyglądu oraz ceny to Alkomat EasyGO EC z pewnością nas zadowoli.

  Przeczyj więcej o modelu tutaj: EasyGO EC

  Nie jest trudno znaleźć dobry alkomat do 300 złotych. Na rynku istnieje wiele urządzeń, które kuszą ceną czy przeróżnymi funkcjami dodatkowymi. Alkomaty zaprezentowane powyżej są gwarancją jakości oraz dokładności wykonywanych pomiarów. Można je wykorzystywać zarówno w instytucjach jak i na użytek prywatny. Jedyne co trzeba zrobić to dokładnie zastanowić się nad naszymi potrzebami i wybrać alkomat najlepiej przystosowany do nas.