alkomat dla kierowcy

Przed wyruszeniem w trasę zawsze trzeba mieć pewność co do własnej trzeźwości. Szczególnie, jeśli pracujesz jako zawodowy kierowca. Nasze alkomaty osobiste pozwalają odczytać dokładne dane, szybko i z najwyższą dokładnością.

Wybór alkomatu na prywatny użytek

Pierwszym kryterium doboru alkomatu osobistego powinien być niezawodny sensor. W tańszych alkomatach najczęściej spotyka się sensory półprzewodnikowe, które po krótkim czasie się przepalają i nie dają wiarygodnych wyników. W naszej ofercie znajdziesz alkomaty z sensorami elektrochemicznymi. Reagują one wyłącznie na cząsteczki alkoholu, a do tego są trwałe i precyzyjne. Jako kierowca zawodowy musisz mieć pewność przed rozpoczęciem jazdy. Od tego zależy nie tylko bezpieczeństwo na drodze, ale i możliwość utraty kwalifikacji zawodowych. Dlatego lepiej jest postawić na czulszy alkomat.

Gdzie kupić alkomat?

Najprostsze alkomaty można kupić obecnie w każdym większym hipermarkecie. Zwykle jednak nie warto – odłożony na półkę sprzęt może nie być właściwie skalibrowany. Kupując u specjalisty, zyskasz sprzęt z wszystkimi certyfikatami. Możesz mieć również pewność właściwych pomiarów już od pierwszego użycia.

Gwarancja na sensor – ile powinna wynosić?

Sensor to najdroższa część alkomatu, której wymiana kosztuje minimum 100 złotych. Dostępne u nas alkomaty ALCOFIND posiadają 3-letnią gwarancję na sensor i 10-letnią gwarancję na sam alkomat. Nie ma więc wątpliwości co do warunków zakupu.

Pracujesz jako kierowca? Posiadanie alkomatu w samochodzie to kwestia odpowiedzialności. Nawet jeśli zdarzy Ci się zakrapiana impreza, będziesz mógł samodzielnie ocenić, czy Twój stan pozwala na prowadzenie pojazdu. Sprawdź ofertę naszych alkomatów osobistych.