alkomat osobisty

Świadomi kierowcy po spożyciu alkoholu sprawdzają swój stan, zanim wsiądą za kierownicę. Każdy z nas ma inne uwarunkowania organizmu, co wpływa na jego zdolność do oczyszczania się z alkoholu. W ostatnich miesiącach popularność zyskują aplikacje alkoholowe na telefon. Czym one są i dlaczego lepszym wyborem jest zakup profesjonalnego alkomatu osobistego?

Czym jest aplikacja alkoholowa na telefon?

Na rynku dostępnych jest kilka aplikacji na telefon, które w teorii mają sprawdzać stan trzeźwości użytkowników. To testery, których działanie można porównać do klasycznego kalkulatora trzeźwości. Polega to na tym, że użytkownik podaje kilka podstawowych danych, w tym informacje o ilości i rodzaju spożytego alkoholu, a na tej podstawie podawany jest wynik w promilach. Oczywiście dane te mają tylko charakter szacunkowy i jest małe prawdopodobieństwo tego, że pokryje się on z właściwym pomiarem wykonanym profesjonalnym alkomatem. W związku z tym wyników podawanych przez aplikacje nie można traktować jako wiarygodnych. Mogą służyć jako wsparcie, jednak na ich podstawie nie warto decydować się na podróż autem.

Dlaczego profesjonalny alkomat osobisty to lepszy wybór?

Zdecydowanie lepszym i bezpieczniejszym wyborem będzie profesjonalny alkomat osobisty. Aplikacja nie bierze pod uwagę stanu zmęczenia kierowcy, jego indywidualnych predyspozycji oraz innych zmiennych. W związku z tym będzie przekłamywać. Dobrej jakości i odpowiednio skalibrowany alkomat charakteryzuje się wysoką dokładnością przeprowadzanych pomiarów. Właśnie dlatego każdy kierowca powinien mieć tego typu urządzenia przy sobie. Jeżeli spożywało się alkohol dzień wcześniej, to warto zweryfikować stan trzeźwości. Wszystko po to, aby zachować bezpieczeństwo jazdy i zminimalizować ryzyko wypadku. Ponadto jazda pod wpływem alkoholu to wykroczenie, za które grozą poważne konsekwencje.

Pamiętaj o tym, że nawet w przypadku wyniku 0,00 i złego samopoczucia, nie warto wsiadać za kółko. W takiej sytuacji warto skorzystać z innego środka transportu lub odłożyć podróż na później. Szeroki wybór profesjonalnych alkomatów do użytku osobistego znajdziesz w naszym sklepie internetowym.