Chcesz kupić alkomat, ale nie wiesz, na jaki model się zdecydować? Jeśli tak, to przejrzyj koniecznie nasz ranking alkomatów. Opisane modele są precyzyjne i godne zaufania. Są także wyposażone w przydatne funkcje dodatkowe. Dzięki nim będziesz mógł bezpiecznie poruszać się samochodem. Oto zestawienie czterech najlepszych naszym zdaniem urządzeń.

Miejsce czwarte: Alkomat AlcoFind Expert

To urządzenie jest najtańsze w naszym rankingu, doskonale jednak nadaje się do użytku osobistego. Alkomat AlcoFind Expert wykonany został z wysokiej jakości materiałów i z pewnością pracować będzie wiele lat. Bardzo czuły sensor elektrochemiczny wykorzystujący platynę jest w stanie dokonać pomiaru w przedziale 0,00-4,00 ‰, z dużą dokładnością +/- 0,050 ‰. Alkomat ten został bardzo dobrze wyposażony i zapewnia wiele przydatnych funkcji. Do najważniejszych z nich należą:

 • rozdzielczość wskazań do 2 miejsc po przecinku, – licznik pomiarów, – sygnalizacja dźwiękowa na początku oraz na końcu pomiaru, – sygnalizacja uszkodzenia sensora.

W przypadku tego urządzenia czas poboru próbki to tylko ok. 2-3 sekund. Jak widzisz, jest to urządzenie warte zainteresowania, które szybko, w sposób zautomatyzowany dokona precyzyjnego pomiaru ilości alkoholu w wydychanym powietrzu.

Miejsce trzecie: Alkomat AlcoFind AF-35 Premium

Na trzecim miejscu znajdziesz w naszym rankingu ulepszoną wersję urządzenia opisanego powyżej. Alkomat AlcoFind AF-35 Premium ma te same zalety, a dodatkowo poszerzona została jego funkcjonalność o kilka nowych opcji. Nadaje się on doskonale do użytku osobistego. Dobrze się też sprawdzi jeżeli prowadzisz małą lub średnią firmę.

Alkomat AlcoFind AF-35 Premium pozwoli Ci na przeprowadzenie kontroli trzeźwości Twoich pracowników, we wszystkich dopuszczanych przez polskie prawo sytuacjach. Jest to bardzo małe i lekkie urządzenie wyposażone w przydatne opcje. Największe zalety tego modelu to:

 • zakres pomiarowy 0,00-5,00‰,
 • dokładność pomiaru +/- 0.005 procent BAC w 0.1 procent BAC,
 • licznik pomiarów,
 • licznik przypominający o kalibracji,
 • pamięć 10 ostatnich pomiarów,
 • sygnalizacja uszkodzenia sensora.

Alkomat ten jest precyzyjny, trwały i wyjątkowo łatwy w użyciu. Jest to z pewnością warte polecenia urządzenie zarówno dla osób prywatnych, jak i dla małych firm.

Miejsce drugie: Alkomat AlcoFind Polaris

Czas na srebrny medal, a zdobywa go profesjonalny Alkomat AlcoFind Polaris. Jest to nowoczesne zaawansowane technicznie urządzenie, które z powodzeniem może być stosowane przez wszelkiego rodzaju służby mundurowe. Jednak jeżeli poszukujesz dla siebie urządzenia wysokiej jakości, to z pewnością docenisz zalety tego konkretnego modelu.

Alkomat ten został wyposażony w elektrochemiczny platynowy sensor, który zapewnia dokładne i powtarzalne wykonywanie pomiarów. Jego menu jest w całości w języku polskim, dlatego szybkie dotarcie do interesującej Cię funkcji jest bardzo proste. Lista zalet tego urządzenia bardzo długa, a do najważniejszych należą:

 • licznik przypominający o kalibracji,
 • licznik pomiarów,
 • pamięć 100 pomiarów w postaci cyfrowej z datą oraz godziną badania,
 • zapis 10 pomiarów w postaci graficznej,
 • rozdzielczość wskazań do 0,001 ‰.

Jak widzisz, jest to funkcjonalne i praktyczne urządzenie, które sprawdzi się w każdej sytuacji.

Miejsce pierwsze: Alkomat AlcoDigital A-300

Nasz ranking alkomatów wygrywa alkomat AlcoDigital A-300. Jest to najbardziej zaawansowany technicznie model w naszym zestawieniu. Jest mały, elegancki i bardzo precyzyjny. Przy jego pomocy przeprowadzisz pomiary w zakresie od 0,000 ‰ do 6,300 ‰ i to zaledwie w trzy sekundy.

Wraz z alkomatem w zestawie znajduje się praktyczna walizka do jego transportu, komplet pięciu ustników oraz dokładna i czytelna instrukcja obsługi w języku polskim. Docenisz także wiele udogodnień takich jak:

 • czujnik przepływowy powietrza,
 • rozdzielczość wskazań do 3 miejsc po przecinku,
 • pamięć 10000 pomiarów,
 • wyświetlacz 4 cyfrowy z podświetleniem,
 • temperatura pracy 5°C ~ 45°C.

Jest to wyjątkowo niezawodne urządzenie o licznych zastawaniach. Jeżeli jesteś wymagający i poszukujesz sprzętu najwyższej jakości, to jest to alkomat wprost stworzony dla Ciebie.

Jaki alkomat wybrać?

Wszystkie urządzenia z naszego rankingu są warte Twojej uwagi. Wybór konkretnego modelu uzależniony jest od Twoich potrzeb. Jeśli interesuje Cię model do prywatnych zastosowań, wybierz któryś z modeli z miejsca trzeciego lub czwartego.

Natomiast jeżeli potrzebujesz profesjonalny sprzęt do pomiarów, zdecyduj się na jeden z alkomatów, zaprezentowanych na miejscu pierwszym lub drugim. W każdym przypadku staniesz się posiadaczem wysokiej klasy urządzenia.

Pamiętaj, iż pomimo małych rozmiarów alkomat to urządzenie, które może uratować Ci życie. Dlatego warto mieć go zawsze pod ręką. Nigdy przecież nie wiesz, kiedy będzie trzeba z niego skorzystać. Jako odpowiedzialny użytkownik dróg musisz za każdym razem, gdy wsiadasz do samochodu mięć pewność, iż jesteś w stanie go bezpiecznie prowadzić.