alkomat policyjny

21 lutego 2023 roku weszła w życie nowelizacja Kodeksu pracy wprowadzająca zakaz dopuszczania do wykonywania obowiązków nietrzeźwych pracowników lub będących pod wpływem narkotyków. Badania trzeźwości może przeprowadzić zarówno policja, jak i sam pracodawca. W tym celu warto zaopatrzyć się w profesjonalne alkomaty.

Jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem alkomatów wielu znanych marek m.in. Alcofind, Alkotop, EasyGo. Dostarczamy naszym klientom wysokiej klasy, precyzyjnie działające urządzenia.

Rozporządzenie Ministra Zdrowia w sprawie przeprowadzania badań trzeźwości pracowników

Kontrola trzeźwości pracowników przez pracodawcę jest od 2023 roku regulowana przez prawo. Daje to przedsiębiorcom większe uprawnienia i pozwala w skuteczniejszy sposób zadbać o przestrzeganie zasad BHP. Respektowanie trzeźwości w miejscu pracy jest kluczowe dla bezpieczeństwa każdego pracownika.

Nietrzeźwość pracodawca będzie mógł stwierdzić na dwa sposoby:

  • jeżeli występują uzasadnione do tego przesłanki, pracodawca może zgłosić na policję chęć przetestowania trzeźwości pracownika,
  • wprowadzając do wewnątrzzakładowego regulaminu zmiany, pracodawca może przeprowadzić badanie trzeźwości samodzielnie, nawet jeżeli pracownik nie wykazuje żadnych oznak stanu nietrzeźwości.

Takie same zasady dotyczą sprawdzania, czy pracownik jest pod wpływem narkotyków i innych środków odurzających.

Samodzielna kontrola trzeźwości pracowników przy użyciu wysokiej klasy alkomatów

Kontrola trzeźwości wykonywana samodzielnie przez pracodawców pozwala zadbać o wysoki poziom bezpieczeństwa w zakładzie pracy. W naszej ofercie znajdziesz szeroką gamę urządzeń od najlepszych producentów.

Przy wyborze konkretnego urządzenia, warto zwrócić uwagę na:

  • jakość sensora – najlepszy jest wariant elektrochemiczny wykazujący się bardzo dużą skutecznością i dokładnością,
  • renomę firmy – należy skorzystać z usług marek sprzedających alkomaty profesjonalne, prawidłowo skalibrowane, mające już ugruntowaną pozycję na rynku,
  • gwarancję – producenci prześcigają się w długości gwarancji na alkomaty. Warto wczytać się, na co jest ona udzielana. Gdy pojawiają się jakiekolwiek niejasności, należy zrezygnować z zakupu. W przypadku alkomatów ALCOFIND dostępnych w naszej ofercie, otrzymujesz 10 lat gwarancji na alkomat oraz 3 lata gwarancji na sensor.

Warto zapoznać się z pełną ofertą dostępną na naszej stronie, aby wzbogacić swoje przedsiębiorstwo o profesjonalne narzędzie do kontroli trzeźwości pracowników.